Çakra Nasıl Açılır ? – Basit Öneriler – Doğal Teknikler 1

Çakraları Sağlıklı Tutmak için Günlük Yapılabilecek Zevkli Aktiviteler

Çakralarımızın açık ve sağlıklı olması mutlu olmamıza yardımcı olur. Çakra açmak ise kesinlikle zor değildir.

Çakralarımız açıkken fiziksel, zihinsel ve duygusal bedenimiz sağlıklı ve dengelidir. Yedi ana çakradan herhangi bir tanesinde tıkanıklık olduğunda veya fazla çalıştığında vücudumuzda, zihnimizde veya yaşamımızda pratiğe dönük olarak önemli dengesizlikler oluşabilir. Az çalışması kadar fazla çalışması da sıkıntılıdır önemli olan çakralarımızın dengeli çekilde çalışmasıdır.

Çakraların ne oldukları ile ilgili bilgilerinizi tazelemek isterseniz, hazırladığım yazı dizisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çakralar kendi içimizdeki odak noktalarımızdır ve gerçek hayattaki ilahi enerjiye bağlantı noktaları olarak ifade edebiliriz. Fakat çoğu kişi bu enerji alış veriş merkezlerini temizleyememiş ya da uyandıramamıştır. Bu nedenle verimli olarak iş göremezler. Reiki enerji uyumlamaları çakra açılmasını böylece saf yaşam enerjisine, ilahi enerjiye olan bağlantımızın kuvvetlenmesine, yaşam gücümüzün artmasına ve bilincimizin yükselmesine kestirme yollardan yardımcı olurlar.

Çakra açma çalışmalarından sonra Açık çakralar ile ilgili kişilerin yaşadıkları sorun olarak ise olumsuzluğa ve acılara açık olabilme ile karşılaşmaktayız. Bu hassas insanlara oluyor. Başkalarının, çevrelerinden çok fazla enerji alıyorlar ve kendilerini nasıl korumaları gerektiğini bilmedikleri için başkalarının acılarını ve depresyon, endişe gibi duygularını kendileri üstlenmiş oluyorlar.

Çakraların açılması için çeşitli çalışmalar tabii ki vardır. Fakat bunları en sağlıklı yollardan gerçekleştirmek istediğimiz için çeşitli reiki sistemleri, yoga sistemleri, enerji yöntemleri, mantralar, sesle terapiler, aktiviteler geliştirilmiştir. Kendi alanımız olduğundan dolayı köklü reiki sistemleri ile çakraları açmak ve geliştirmenin en kestirme ve sağlıklı yöntemlerden birisi olduğunu düşünmekteyim. Bu şekilde çakralarımızı temizleyebilir ve ilahi enerjiden yararlanmak için içimizdeki pası silmeye başlayabiliriz. Reiki belli sistemleri olan ve mastersız olmadığından, bu alana yönelirseniz masterınız size ayrıntılı yönlendirmeler yapacağından biz o kısma girmeyip, alternatif yöntemler hakkında bilgilendirme yapma niyetindeyiz. Fakat dediğimiz gibi çabuk sonuç olmak istiyorsanız bir reiki master ile görüşmenizi ve kendinize uygun bulduğunuz bir reiki uyumlaması ile bu zevkten mahrum kalmamanızı öneririm.

Çakra Açma ile İlgili Basit Yöntemler

Çakra açarken kullabileceğiniz birçok teknik vardır.

Birçok şifacı sizin çakralarınızı açmak, şifalandırmak ve dengelemek için zaman harcarlar. Profesyonel bir enerji iyileştirmesi sadece çakralarınızın açılması için değil aynı zamanda da kendi çakralarınızı hissetmek için çok faydalı olabilir.

Fakat kendi çabalarının ile açabileceğiniz, kolay, doğal, eğlenceli ve günlük yapılabilecek şifa çalışmaları ile de çakra açmak mümkündür. Aşağıda yedi ana çakranın açılması için tek tek bazı öneriler yazdık. Bunlar sadece bizim önerilerimizdir dediğimiz gibi farklı bir çok çeşit yöntem vardır. Doğru yönlemlerden hangisini kullanırsanız kullanın aynı yola varırsınız. Kendinize uygun olanı seçiniz.

Çakra çalışmalarını ve bütün enerjisel çalışmalarda en önce niyetinizi tam olarak belirtmenin çok önemli olduğunu unutmayınız.

çakra açma

Bir Yorum

  1. Değişik bir bakış açısı olduğunu söyleyebilirim. Kaliteli görüşlerin monitöre yansıtılmış hali bu içerik. Görüşümü genişletip farkındalık oluşturmanız taktire şayan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin alışveriş kısmı bakım aşamasındadır. En kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte Blogumuza göz atabilirsiniz. İletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz. Kapat