Çakra Testi-Çakram Kapalı mı

Çakra Testi-Çakralarım Açık mı Kapalı mı ? | Tüm Ayrıntılarıyla 3

Çakra Testi – Çakralarım Açık mı ?

Çakraların hangi durumda olduğunu anlamanın  birden çok yolu  vardır. Biraz sonra bahsedeceğim  çakra testi  yöntemlerden hangilerinin size daha uygun olduğuna karar vererek o yöntemi uygulayabilirsiniz. Zaman içinde hassasiyetiniz geliştikçe anında çakraların açık mı kapalı olduğunuz anlayabilirsiniz ? ( Kapalıdan kastettiğim çakranın tıkalı olmasıdır. Hiçbir çakra tam olarak kapalı değildir.)

Çakranın hangi seviyede olduğunu anlamak için önerilebilecek en basit çakra testi yöntemlerden bir tanesi sarkaç kullanımıdır.  Sarkaç , enerji hassasiyetinizin artmasına yol açar. Bunun yanında ellerinizde zamanla reiki çalışmaları yaparak hassasiyet oluşturduysanız, enerji akışlarını zaten ellerinizle hissedebilirsiniz. Bu hem daha zevk verici hem de uygulayan kişinin hassasiyetinin gelişmesi ve deneyiminin artması için faydalı olacaktır. Eğer Usui Reiki 1. Seviyede ilerlediyseniz veya usui reiki 2. Seviyeye geçmişseniz zaten ellerinizdeki hissiyatla bunu rahat bir biçimde yapabilirsiniz.

Çalışmalara devam ettikçe ve hassasiyetiniz arttıkça en sonunda çakraların genişlik alanlarını, nasıl döndüklerini veya hangi renkte olduklarını hissedebilir ve aura üzerinde onları rahatlıkla algılayabilirsiniz. En rahat ve emin yöntem bu olmakla beraber diğer çakra testi yöntemlerine sırasıyla bakalım :

Sarkaç Kullanarak Çakraların Açık Olduğunu Nasıl Anlarız ?

                Çakralar vücudun  hem ön hem arka  kısmında mevcuttur.  Ön kısımda bulunan çakralar duygularımızla arka yani sırt bölgemizde kalan çakralarımız ise irademizle alakalıdır ve bir nevi potansiyelimizi ne kadar kullanabildiğimizi gösterebilir.

 Ön çakraları  ölçmek için, kişinin sırt üstü uzanmasını isteyebilirsiniz.  Arka çakraları  ölçmek için ise yüzüstü uzanması gerekebilir. Bu şekilde vücut düz durduğu için enerji akışında duruşumuzdan kaynaklanan blokajlar olmayacaktır.

Çakranın o andaki durumunu ölçebilmek,  çakra testi yapabilmek  için sarkacı ilgili çakranın 15 cm kadar yukarısında tutun. Bunu yaparken çakranın ne durumda olduğuna dair düşünmemeye çalışın ve nolur açık olsun, kapalı olmasın gibi yorumlamalardan uzak durarak zihninizi boşaltmaya çalışın. Yavaşca kişinin vücuduna dokundurmamak kaydıyla sarkacı kişiye yaklaştırın. Ölçüm yapan kişi olarak sizin enerjiniz sarkaçtan aşağıya doğru, diğer kişinin enerjisi ise sarkaçtan yukarı doğru etkileşimde bulunduğundan sarkaçta hareketlenme olacaktır. ( bunu yaparken elimizin sarsılmaması için çok dikkat etmeye çalışanlar oluyor. Bu şekilde enerjimizi ve dikkatimizi sarkacın sallamamasına verirsek yaptığımız ölçüm çok geçerli olmayacaktır. Zihnimizi boşaltıp serbest ve rahat olmanızı tavsiye edebilirim.)

Göreceğiniz üzere sarkaç yuvarlaklar çizebilir veya ileri geri doğru sallanabilir, çok sallanabilir veya geniş yada dar açıda dönebilir.  Bunların her birinin bir anlamı vardır.   Bunlar enerji üstatlarının deneyimleri sonucu bulunmuştur. Fakat diğer yöntemleri denemeniz de mümkün. Reiki Çalışmalarını bu konuda size tavsiye ederim çünkü elinizin hassasiyetini arttırıp enerjinizi dengeleyip kullanabilmenizi de bu şekilde öğrenebileceksiniz. Şimdi bu hareketlerin neler olduğuna bakalım :

 Sarkaç saat yönünde dönüyorsa :  Açık bir çakra olduğunu anlayabiliriz. Kişinin o çakra ile ilgili alandaki duygularının denge içinde olduğunu anlayabiliriz.

 Sarkaç saat yönünün tersinde dönüyorsa :  Kapalı Çakra olduğunu anlayabiliriz. O çakra kapalıdır ve o çakrayla ilgili alandaki duygu veya psikolojide problemler olabileceğiniz anlarız. İlgili çakrada enerji akışının düzgün olmadığını ve kişinin o çakrayla ilgili sorun yaşadığını, o çakrayla alakalı konularda  olumsuz deneyimler yaşadığını düşünebiliriz. 

Sarkaç daireler çiziyorsa bu dairelerin boyutu yani çapının genişliği bize enerji alanının genişliği ve enerjinin fazla veya az olduğu hakkında bilgiler verir.  Sarkaç eğer geniş bir şekilde dönüyorsa  o çakranın daha açık ve aktif olduğunu az dönüyorsa az aktif veya kapalı olduğunu gösteriyor diyebiliriz.

Fakat burada  dikkat etmemiz gereken ufak ama önemli bir ayrıntı var . Sarkaç ölçüm yapan kişi ile ölçüm yapılan kişi arasındaki enerjiden etkilenir. Yani her iki kişinin enerjisi de önemlidir. Ölçüm yapan kişinin enerjisi o gün fazla ise sarkaç çakrada büyük daireler çizebilir. Bunun için bu işlem diğer çakralarda da yapıldıktan sonra, diğer çakralar ile kıyaslama yapılıp ona göre hangi çakranın daha aktif hangisinin daha pasif olduğu anlaşılabilir.

Her iki kişininde enerjisi yüksekse daireler geniş olacağın gibi tam tersi de mümkündür. Bu sebeple diğer çakralardaki sarkacın dönüşünün kıyaslanması gerekir.

 Sarkaç Duruyorsa :  Eğer sarkaç duruyor ve hareket etmiyorsa muhtemelen o çakrayla ilgili özellik engellenmiş ya da çok fazla kullanılmıştır ve artık o çakraya gelen ilahi enerji vücutta gerekli şekilde sindirilemiyor ve bedenimiz bundan şifalanamıyor anlamına gelir denilebilir. Bu önemli bir durum olabilir ve o çakraya yönelik çalışmalar yapıp çakrayı aktifleştirmek için çaba harcamanızı kesinlikle tavsiye ederim. ( Daha önce çakralarla ilgili yazdığım yazılarda çakraların nasıl açılacağını anlatmaya çalışmıştım) (ilgili yazılara ulaşmak için tıklayın)

 Elips şeklinde hareket ederse:  Elips şeklinde hareket eden sarkaç o bölgedeki enerji dengesizliğine işaret eder. Hangi yöne doğru daha çok hareket yapıyorsa o bölgedeki enerjinin diğerinden daha çok olduğunu gösterir.

Sarkaç kişinin  sağ tarafına doğru daha fazla yönelirse   agresif ve baskın ,  sol tarafına doğru daha çok yönelirse   pasif ve alıcı  özelliklerin daha fazla olduğunu gösteri. Bu genel bir ifade değildir sadece o çakra hangi konularla ilgili ise o konulardaki aktiflik ve pasifliği işaret eder denilebilir.

Mesela okul hayatınınızda bir şey istediğinizde öğretmen sizi azarladı veya terslediyse artık istediğiniz şeye ulaşmak için aktif olmanın bir işe yaramadığına dair  içselleştirilmiş bir kazanım elde etmiş olabilirsiniz . Zaman içinde böyle engellenmeler veya teşvik yada cesaretlendirmeler sizin aktif veya pasiften hangisini içselleştirdiğinize işaret eder ve bu tür durumlar çakralarınıza doğal olarak yansır.

 Çizgi Halindeki Sarkaç Hareketi :  Kişinin o çakranın ilgi alanındaki konularda etkileşimden kaçtığını, bu çakranın ilgi alanlarını engellemeye çalıştığını gösterebilir.

Elle Çakraların Ölçülmesi

Eğer elle çakra ölçümü yapılacaksa mutlaka enerjisel alanda az da olsa deneyim sahibi olmak gerekir. En azında  Usui Reiki 1 veya Kundalini Reiki 1 uyumlamalarını alıp 21 günlük çalışmadan sonra  yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü Avuç içi çakralarınızın açık olması bunun yanında sizin de avuç içinizdeki enerji hissiyatlarını duyumlayabilmeniz gerekir. Reiki çalışmalarıyla bu kısa sürede mümkün olabilmektedir. Herhangi bir enerji alanında veya reikiye uyumlanmış kişiler için elle çakraların açık mı kapalı mı olduğunu anlamak için şu yöntem izlenebilir.

 #  Reiki kanalınızı açın  ve her iki avuç içinizle kişinin aura alanının sınırında durarak yavaşça aurayı hissedin. Aura düzeltme çalışması yapın. (Taç çakradan başlayarak, ayaklara doğru; sonra tekrar ayaklardan taç çakraya doğru üç kez enerjiyi dengeleştirme çalışması yapabilirsiniz. (Usui 1 veya Usui 2 aşamasında olmak yeterlidir.))

 # Sonra taç çakrasından başlayarak  avuç içlerinizi kişiye bakacak şekilde çakra akışını hissetmeye çalışın . Sıcaklık, soğukluk, karıncalanma hissedebilirsiniz.

 # Çakralardaki bu hissiyatlar kişisel farklılıklar gösterebildiği için zaman içerisinde deneyimleyip tecrübe sahibi oldukça, elinizdeki karıncalanma veya soğukluk,sıcaklık hareketlerinden o çakranın açık mı kapalımı olduğunu rahatlıkla hissedebilirsiniz.

 # Bu çalışmayı yaparken ilgili çakralara enerji vermenizi tavsiye ederim. Ayrıca bu çakraların üzerine blokajları çözmekte yardımcı olması için kristal taşları koyarak temizleme çalışmalarına yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

 # Çalışma kök çakrayı tarayıp enerji verdikten sonra tekrar ilk yaptığımız şekilde aura üç kez düzeltilir ve çalışmaya son verilebilir.

Teknoloji Yardımıyla Çakra Ölçümü

                 Bugün, artık teknolojik cihazlarla çakra ölçümleri yapılıp görüntülenebiliyor. Bunun için geliştirilmiş çeşitli aletler mevcut.  Aura ve Çakralarınızı ölçümleyebilip similasyon ile görüntüsünü görebilme imkanına sahibiz . Tabii biraz maliyetli bir işlem maalesef ve bunu yapan makinalar hem çok zor bulunuyor hem de çok maliyetli. Fakat bu şekilde çakra ve aura ölçümü yapan yerler mevcut. Çeşitli biyosensörleri vücudumuzun bazı noktalarına (el bilekleri gibi) yerleştirdikten sonra derinin iletkenlik ve sıcaklık tepkileri ölçülür. Makine bu verileri analiz ederek auranızın, çakralarınızın ve duygularınızın açıklık kapalılık durumlarını ölçüp, gösterebiliyor.

Kişinin genel  duygusal durumu, hangi hastalıklara yatkın olabileceği, hangi çakrasında hangi rengin aktif olup çakralarının aktif çalışıp, çalışmadığı, Aura genişliği, Enerji aralığınız  gibi konularda bilgi verebiliyorlar. Bu işlem 50-60 dk civarı sürüyor ve sonuç olarak sayfalarca dökümanlar veriyorlar size. Fakat bu işlemleri konunun master bir kişi 50 dk değil 1 dk da görüp size çakralarınız hakkında bilgi verebilir.

Görmek

Çakralar ve auraları görmek mümkündür ve özel çalışmalar sonucu bir bakışta çakraların genişlik,renk ve durumlarını görebilmem mümkün olsada ayrı ve geniş bir konu olduğu için bahsetmeden de geçmek istemedim.

Davranış İzleyerek Bulmak
 Her bir çakra bazı konularla ve duygularla diğerlerinden daha çok alakalıdır . Siz kendinizi ve davranışlarınızı izleyerek ve farkında olarak, çakranızın açık mı kapalı mı olduğunu anlayabilirsiniz. Örneğin konuşma problemi olmayan toplum içinde rahatça konuşabilen kişilerin örneğin spiker veya öğretmenlerin boğaz çakrası genellikle açıktır. Ya da hep içinize atıyorsanız boğaz çakranız ve muhtemelen şakral çakranızda tıkanıklıklar mevcut olabilir. Bu konu hakkında daha önce yazmış olduğum her çakra ile ilgili ayrıntılı yazılara göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz. (Yazılara Ulaşmak için Tıklayınız)

Çakra Testleri

Çakraların açık mı kapalı mı olduğunu kendinizi izleyerek bulabileceğiniz gibi  bazı testler yardımıyla da bu durumu ölçümlemek mümkündür.  Fakat testlerin ince ve dikkatli hazırlanması gerekmektedir. İnternette bir çok çakra testleri olsada henüz bunlar kesin olarak doğru sonucu verebiliyor diyemeyiz. Bu tür çakra testleri hazırlamak birçok şeyi hesaba katarak mümkün olabileceği için çok uzun uğraşlar ile uzman bir kişinin üzerinde çalışarak ortaya çıkarabileceği bir durumdur.

“Aşağıda çakra durumu hakkında bilgi alabileceğiniz bir çakra testi var. Farklı birçok çakra testleri arasından en doğru sonuçlar veren bir tanesini seçtim, fakat yine de çakra testlerinin sonuçlarının herzaman doğru ve güvenilir sonuçlar veremeyeceğini ifade etmek isterim. Diğer yöntemleri uygulayamıyor veya vaktiniz yoksa ya da bir de bu yöntemi deneyimlemek isterseniz çakra testini çözerek kendi çakra durumlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.”

Çakralar sürekli etkileşim halindedirler. Kişi olumlu duygular geliştirip ilgili çakraya yönelik çalışmalar yaptığında veya o duygularını iyileştirdiğinde, o çakranında açıldığı görülür veya olumsuz şeyler oldukça açık çakramız kapanabilir. Ayrıca ani değişimler çakraların dengesini bozabilir.

Örneğin üçüncü göz çakrasına ani yapılan müdahaleler ile üçüncü göz çakrasını birden açmak mümkün olabilir. Fakat  bu değişime ayak uyduramayan diğer çakraların birden kapanması ile karşılaşılabilir  ve birden açılan veya kapanan çakralarda kişide dengesizlik etkisi yapabilir. Bunun için enerji sistemlerinde seviyeler belirlenmiştir. Örneğin Usui Reiki 1. Seviye, 2. Ve 3. Seviye gibi. Birden tek uyumlamada yapılabilebilecek uygulamalar vardır ve kişi eğer kaldırabilecekse tek uyumlamada bile enerjiler verilebilir ama buna alışabilicek ve uyum sağlayabilecek bir kişi çok çok nadir rastlanabilir. Bu sebeple kendimiz için tek bir alana yoğunlaşsak bile diğer çakralarımızı ihmal etmemeliyiz ve bütün olarak gelişmenin önemini farketmemiz gerekir. Bu şekilde daha uzun fakat daha sağlıklı bir gelişim gösterilebileceğini düşünüyorum.


 ÇAKRA TESTİ 

Soruları  cevaplarken 1-4 arası puanlar verip sonucu her çakra için ayrı ayrı toplamanız gerekmektedir. Az ise 1, çok fazla ise 4 olarak puanlama yapabilirsiniz. Çakra testinin puan analizi soruların sonunda yer almaktadır. Sorulara içtenlikle cevap vererek çakra testini değerlendirebilirsiniz. Fakat sonuçların kesin bir değer ifade etmediğini göz önünde bulundurunuz. Daha kesin bilgiler edinmek için bir reiki mastera başvurabilirsiniz.

 

BİRİNCİ ÇAKRA TESTİ– KÖK ÇAKRA TESTİ
 1. Ormanda, parkta, ne sıklıkta yürüyüş yaparsın,
 2. Veya doğa içinde olma dereceniz nedir ?
 3. Ne sıklıkla bilinçli egzersiz yapıyorsunuz?
 4. Fiziksel sağlık durumunuzu nasıl değerlendirirsiniz
 5. Para ve işle olan ilişkiniz nasıl?
 6. Kendinizi iyi topraklanmış görüyor musunuz?
 7. Vücudunuzu seviyor musun
 8. Şu anda olduğun mevkide olma hakkını hissediyor musunuz ?
İKİNCİ ÇAKRA TESTİ
 1. Duygularınızı hissetmek ve ifade etme yeteneğinizi nasıl derecelendirirsiniz?
 2. Cinsel hayatınızı nasıl değerlendiriyorsunuz ?
 3. Hayatınızda basit zevk için ne kadar zaman ayırıyorsunuz ?
 4. Fiziksel esnekliğinizi nasıl derecelendirirsiniz?
 5. Duygusal esnekliğinizi nasıl derecelendirirsiniz?
 6. Dengeli olarak beslenebiliyor musunuz ?
 7. Duyguların hakkında suçluluk hissettiğin oluyor mu?

ÜÇÜNCÜ ÇAKRA TESTİ

 1. Genel enerji seviyenizi nasıl derecelendirirsiniz?
 2. Metabolizma / sindiriminizi nasıl derecelendirirsiniz?
 3. Yapacaklarını yapabiliyor musun?
 4. Kendinden emin misin?
 5. Çevrenizdekilerden farklı olmanın rahat olduğunu hissediyor musun (Eğer gerekiyorsa)
 6. Başkaları size korkutuyor mu ?
 7. Güvenilir misiniz ?

DÖRDÜNCÜ ÇAKRA TESTİ
   

 1. Kendini seviyor musun?
 2. Uzun vadeli başarılı ilişkileriniz var mı?
 3. Başkalarını Kabul edebiliyor musunuz ?
 4. Kendinizi çevrenizdeki dünyayla bağlantılı hissediyor musunuz?
 5. Çok üzgün oluyor musunuz ?
 6. Hatalarınız ve sıkıntılarınız olan kişilere merhamet mi ediyorsunuz?
 7. Geçmişte yaşadığınız acıyı affedebiliyor musunuz?

BEŞİNCİ ÇAKRA TESTİ

 1. Dini kurallara bağlı mısınız
 2. Fikirlerinizi başkalarına ifade edebiliyor musunuz?
 3. Gerçeği içtenlikle söyleyip, ihtiyac olduğunda konuşuyor musun?
 4. Hayatında yenilikçi misin ? Creatif misiniz ? (hobiler, yazarlık vs..)
 5. Bir sanatla uğraşıyor musunuz? (resim,müzik vs.)
 6. Tireyen bir sese mi sahipsiniz ?
 7. Anı yaşadığınızı hissediyor musunuz?

ALTINCI ÇAKRA TESTİ

 1. Çevrenizdeki ince görsel ayrıntıları fark ediyor musunuz?
 2. Canlı rüyalarınız var mı ve hatırlıyor musunuz?
 3. Medyum deneyimleriniz var mı? (sezgisel doğruluk, auraları görme, gelecekteki olayları algılama, vb.)
 4. Sorunlara çözüm olarak yeni olasılıklar hayal edebiliyor musunuz?
 5. Hayatınızın en büyük resmini görebiliyor musunuz?
 6. Görselleştirme yeteneğinizi nasıl değerlendirirsiniz?
 7. Hayatınızda size rehberlik eden kişisel bir vizyonunuz var mı?

YEDİNCİ ÇAKRA TESTİ
   

 1. Meditasyon yapıyor musun?
 2. İnanç değerlerinize bağlı mısınız?
 3. Etraflıca çalışabilir misiniz?
 4. Yeni bilgiler öğrenmekten zevk alıyor musunuz ?
 5. Hızlı ve kolay öğrenir misiniz?
 6. Hayatınız zevkleriniz dışında bir anlam taşıyor mu?
 7. Açık fikirli misiniz?

Her Çakra için Çakra Testi Değerlendirme Puanları :

 • 22 – 28 Puanları – Çok güçlü bir çakrayı belirtir.
 • 13 – 21 Puanları – Ortalama aralıktır. Fakat iyileştirici reiki yöntemleri kullanmanız tavsiye edilebilir
 • 6 – 12  Puanları – Zayıf bir çakrayı belirtir.

Kök çakra testi sonuçları için kısa açıklama : Kök Çakra vücudumuz en alt kısmında kalan çakramızdır. İlk üç omurgamızın üzerinde, bacak aramızda bulunur. Güvenlik, teslimiyet, korku, stres, öfke, para hırsı, düşüncelerimizi hayata geçirebilmek, cinsellik, şöhret, yaşama arzusu, fiziksel enerji potansiyeli yani kısaca dünyayla ilgili herşey bu çakrayla alakalıdır. Ayrıca enerjimizin topraklanması için de kök çakranın aktif olması gerekir. (Ayrıntılı Bilgi

Solar Pleksus testi sonuçları için kısa açıklama :Solar Pleksus Çakra üçüncü çakramızdır. Göbek deliğinin üstünde bulunur. Mücadeleci güç,kuvvet, iktidar, amaçlarımız, niyetlerimiz ile alakalı çakramızdır. Ayrıca benlik yani  ego merkezimizdir  diyebiliriz. Diğer bir değişle kişinin evrendeki yerini bilmesiyle ilgi çakrasıdır. Ateş tabiatlı çakramız olduğundan dolayı öfke, sinir, kin, asabilik duyguları, azim, başarılı olma, liderlik solar pleksus çakramızın alanına girer. (Ayrıntılı Bilgi

Sakral Çakra testi sonuçları için kısa açıklama :Sakral Çakra ikinci çakramızdır. Haracinsel veya göbek altı çakrası olarak da bilinir. Göbek deliğinin iki santim alt kısmında bulunur. Bolluk, duygusal denge, cinsellik,üreticilik, yapıcılık; zevk, haz ve sevinç duygularıyla ilgilidir. Ayrıca  benliğimizin oturduğu yerdir  denilebilir. Üzüntü, keder, olumsuzluklar ve içimize attığımız ne varsa doğrudan sakral çakramıza gider, yapışır ve burada birikir. Bu sebeple genelde  en sorunlu ve çabuk tıkanan çakramızdır (Ayrıntılı Bilgi

Kalp Çakra testi sonuçları için kısa açıklama : Kalp çakrası dördüncü çakramızdır. Göğsümüzün tam orta kısmında bulunur. Yedi ana çakramızın ortasında, 3’ü altında 3’ü yukarıda bulunur. Alt kısımdaki çakralar genellikle fiziksel alanla, yukardakiler ise ruhsal kısımla ilgilidir. Kalp çakra ise  fiziksel ve ruhsal buluşmanın yapıldığı yerdir. Şefkat, merhamet, bağışlama, fedakarlık bu çakranın alanına girer.  Sevgi merkezidir . Bu merkezde sevgi ilişkisi kurduğumuz kişilerle aramızda eterik bağlar oluşur. (Ayrıntılı Bilgi

Boğaz Çakra testi sonuçları için kısa açıklama :Boğaz çakrası beşinci çakramızdır. Boğazımızın tam ortasında bulunur. Boğaz çakramız tamamen  ifade etmek , kişisel ihtiyaçlar için  sorumluluk almak la ilgilidir. İfade etmenin geniş bir açıklaması vardır. Düşündüğümüz şeyleri sözlerle ifade edebildiğimiz gibi, giyim tarzımızla, saç stilimizle, çalıştığımız – çaba harcadığımız işlerle de yansıtabiliriz ve hepsi bizim kendimizi ifade tarzımızdır.(Ayrıntılı Bilgi

Üçüncü Göz Çakrası testi sonuçları için kısa açıklama :Üçüncü göz çakrası altıncı çakramızdır. Ajna veya Alın çakrası olarak da isimlendirilir. İki gözümüzün tam ortasında veya bir parmak kadar yukarısında bulunur. Civit mavisi renginde diğer boyutlarla iletişim kurmamıza aracılık eden antenimiz, üçüncü gözümüz,  sezgi merkezimizdir. (Ayrıntılı Bilgi

Tepe Çakra testi sonuçları için kısa açıklama :Tepe çakrası başımızın üzerinde bıngıldak diye tabir edilen bölgede bulunur. Tepe çakramız ilahi enerjiyi aldığımız, ilahi olanla bağlantı kurduğumuz çakramızdır. Bu sebeple bu çakramızda kapanma diye birşey söz konusu değildir. Gerçek anlamda açık olması saf farkındalığa varmak demektir. Bilgelik ve aydınlanma merkezidir. (Ayrıntılı Bilgi

Çakra Görüntüleme Makinesi Resimleri

 

3 Adet Yorum

 1. Bitmek bilmeyen bir çarşamba yaşarken Tüm Ayrıntılarıyla başlıklı yayınınızı karşımda bulmak ne büyük şans! Sıra dışı gelebilir fakat adeta günüme keyif kattı.

 2. Sizi ilgiyle takip ediyoruz ve yeni makalelerinizi bekliyoruz. Çok teşekkürler ediyoruz, paylaştığınız bilgiler tartışmasız çok kıymetli.

 3. Konuyu açıklayıcı bir şekilde anlattığınız için teşejkür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin alışveriş kısmı bakım aşamasındadır. En kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte Blogumuza göz atabilirsiniz. İletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz. Kapat