enerjisel mekan temizliği

Evimizdeki Negatif Enerjiyi Tespit Etmek Ve Arınma Yöntemleri Yorum bırak

Evlerimiz dışarıdaki yaşam mücadelesinden sonra sığındığımız limanlar gibi… Rahatlama, sevgiyi paylaşma ve tükenen enerjimizi yenileme yeri olan evlerimiz zaman içinde kendi düşüncelerimizin veya diğer insanların yaydığı negatif enerjilerle dolabilir.  Bu durumda, huzur bulmamız gereken bu kutsal limanlar bize daha fazla rahatsızlık hissi vermeye başlar. Bu durum, hayatlarımıza da yansımaya başlar.

  • Finansal durumunuz iniş çıkış gösterir ve bereket azalır.
  • Yolunda gitmesine garanti gözüyle baktığımız işler birden çıkmaza girer.
  • Evde, beraber yaşadığımız, ailenizle ilişkilerinizde gerginlikler baş gösterir.
  • Evde beslediğimiz hayvan dostlarımızda tuhaf, tutumlar oluşabilir. Daha huzursuz görünüp, gereksiz yere yüksek sesler çıkarabilirler. 
  • Bitkilerimiz ölebilir veya çiçek vermeyebilir.
  • Ve elektrikli aletler, durduk yere bozulabilir.

Bu belirtiler bazen gözden kaçabilir veya negatif enerji birikimine yormayabiliriz. Negatiflerden ortamı arındırmak için enerjisel mekan temizliği yapmamız gerekir. Bu yüzden ilk önce bir bardak suyla, bunun negatif enerjiden kaynaklanıp kaynaklanmadığını tesbit edebiliriz.

Şimdi adım adım bu yöntemi, anlatalım:

  1. Üzerinde yazı veya şekil olmayan bir bardağa ihtiyacımız var. Bu bardağı, bu testten sonra bir daha kullanmamaya özen gösterin.
  2. Bardağın üçte birine, deniz tuzu, koyuyoruz.
  3. Bardağın üçte ikisini, doğal elma sirkesi koyuyoruz. Kalan boşluğu suyla dolduruyoruz

Bu bardağı, evimizin en çok kullandığımız odasına koyuyoruz yada en çok huzursuzluk, hissettiğimiz yere koyuyoruz. Gözle görülmeyecek bir köşeden 24 saat dursun. Bu arada, bardağı, hiçkimse yerinden oynatmamalıdır. 24 saat geçtikten sonra bardağı inceleyin.

Eğer bardak ilk koyduğunuz gibi duruyorsa orada negatif enerji birikimi yoktur. Bardağa başka bir odaya yerleştirip, denemeye devam edebilirsiniz.

Eğer bardakta renk veya görünüm değişikliği fark ederseniz, Buradaki enerjiyi temizlemeniz gereklidir. Bardaktaki sıvı daha koyu rengi yeşillenmiş veya iyice bulanıklaşmış görünebilir. Bu şekilde olan suyu tuvalete dökün ve enerji temizliği yaptıktan sonra tekrar bu testi yapın. Su ilk bıraktığınız gibi çıkana kadar temizlemeye devam edin.

Enerjisel Mekan Temizliği

Şimdi evlerimizi negatif enerjiden temizlemek için çok uzun zamandır kullanılan ve bilinen bazı yöntemlere gözatalım:

1- Taze Havanın İçeri Girmesi.
Her sabah ilk işi evi havalandırmak olmalı. İçerideki durgun havanın dışarı çıkması ve temiz havanın içeri girmesi, huzurlu bir enerji getirecektir.

2- Bozuk Ve Kullanılmayan Eşyalardan Uzaklaşmak.
Bozuk veya kullanılmayan her şeyi ya tamir edin yada evden uzaklaştırdı. Yaşadığımız yerde az ama öz ve ilevi olan eşyalar, tutmak, enerjinin doğru akmasını sağlar.

3- Ada Çayının İyileştirici Gücü
Adaçayı, hem bedene hem de yaşadığımız ortama şifa getiren bir bitkidir. 3-4 dal adaçayını birleştirerek yaktığınızdan ortamdaki negatif enerjiyi bir anda dağılacaktır.

4-  Dağınıklığın Toparlanması
Evdeki düzensizlik ve dağınıklık, kendi başına enerjinin bozulmasına yol açar. Herşeyi belirli yerlerde tutmak ve düzenlemek gereklidir. Dağınıklığın kendisi zihin bulanıklığı, unutkanlık ve tembelliği, kendisine çeker.

5-  Sirkeli Suyla Temizlik
Evi düzenli aralıklarla sirkeli suyla temizlemek, ferah bir enerjinin içeride olması demektir. Sirke temizlik anlamında da çok kullanışlı ve doğal bir malzemedir.

6- Lavanta, Yasemin Ve Sandal Ağacı Yağları
Bazı çiçeklerine bitkilerin kokuları güzel enerjilerin mekana dolmasına yardımcı olur. Özellikle lavanta, Yasemin Çiçeği ve sandal ağacı kokuları böyledir ve bunların yağları ile çok güzel oda parfümleri yapabilirsiniz.

7- Düşünceleri Pozitif  Tutmaya Çabalamak
İşte bu en önemli nokta.  Genellikle kendi negatif düşüncelerimiz korkularımız endişelerimiz Tartışmalarımız ve ağzınızdan çıkan sözler. Evde negatif enerjinin asıl kaynağını oluşturur. Düşüncelerimizi mümkün olduğunca pozitif konulara odaklayabilmek Yüksek sesler ve kırıcı sözlerle yapılan tartışmalardan uzak durmak. Hem evimizi hem de hayatımızı dönüştürecektir Bu dönüşüm zaten yaşadığımız mekana da yansıyacak ve  Hayat bir ayna olduğu için zaman daha tüm yaşamımız şifa alınacaktır.

Usui Reiki 2 aşamasındakiler, Enerjisel mekan temizliği için güç sembolünü kullanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin alışveriş kısmı bakım aşamasındadır. En kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte Blogumuza göz atabilirsiniz. İletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz. Kapat