kalp çakrası

Kalp Çakrası Hakkında En Kapsamlı Bilgiler–Neden Tıkanır?| Nasıl Açılır? Yorum bırak

Kalp Çakra Kartı
kalp çakra

Çakra      : Kalp Çakra
Rengi      : Yeşil
Element : Hava
Mantra   : YAAAM
Nota        : Fa
Eterik Yağlar : Lavanta, Adaçayı, Gül
Şifalı Taş         : Zümrüt, Yeşim


Kalp Çakrası Hakkında Genel Bilgiler

Kalp çakrası dördüncü çakramızdır. Göğsümüzün tam orta kısmında bulunur. Yedi ana çakramızın ortasında, 3’ü altında 3’ü yukarıda bulunur. Alt kısımdaki çakralar genellikle fiziksel alanla, yukardakiler ise ruhsal kısımla ilgilidir. Kalp çakra ise  fiziksel ve ruhsal buluşmanın yapıldığı yerdir. Şefkat, merhamet, bağışlama, fedakarlık bu çakranın alanına girer.  Sevgi merkezidir .

Bu merkezde sevgi ilişkisi kurduğumuz kişilerle aramızda eterik bağlar oluşur. Bu eşin yanında çocuk ve arkadaşlarımız için de geçerlidir. Bu çakranın açık olması karşıdaki insanın tüm karakterini görebilir. Kalp gözünün açık olma durumu da kalp çakrasıyla alakalıdır denilebilir.

Kalp çakramız şifacılıktaki ve şifa verme sürecinde en önemli çakramızdır. Ellerimizden veya gözlerimizden akan enerji buraya gelmeden önce kalp çakra üzerinden geçer. Şifa sürecinde kalp çakramızdaki spiritüel enerjiler hastanın bundan yararlanabilmesi için fiziksel şifa düzeyine dönüştürülebilir. Şimdi Çok önemli bulduğum iki şeyden bahsedeceğim :

Kalp Çakrası Hakkında Çok Önemli 2 Bilgi
 1-   Kalbin yaydığı elektrik akımı beynin yaydığından altmış kat daha kuvvetlidir. 

Kalbimiz bütün niyet, duygu ve inançlarımızı anında anında frekans olarak yaymaya başlar ve fiziksel evrene gönderilir orada kuvveti oranında vücut bulur. Yani niyetlerimiz kalbimizin yaydığı enerji sayesinde dünyayla iletişim halindedir ve kalbimizden geçen ne varsa sürekli evrene ben bu şekilde düşünüyorum diye enerji frekansları yollar. Daha ayrıntıya geçmeden ise daha şaşırtıcı olan ikinci kısımdan bahsediyim :

 2-   Kalbin yaydığı manyetik alan beyinimizdekinden beş bin kat daha kuvvetlidir. 

Yani bu şu demek oluyor; bir şeylere niyetlenip hayalini kurduğumuzda doğrudan kalbimiz o şeyin enerjisini evrene yaymaya başlar. Hemde beyinden beşbin kat daha kuvvetle… Biz isteyelim veya istemeyelim farketmez. İçten içe neyi hissedersek evrene sürekli o mesajın frekansını yayarız, olumlu yada olumsuz. Aslında beynimizde düşündüğümüzden çok daha fazla hislerimizin etkisi olduğunu görebiliriz.

Biz son model bir araba almak isterken içten içe son model arabalara binenler hakkında olumsuz şeyler hissediyorsak evrene ben son model araba almak istemiyorum mesajını iletmiş oluruz ve kendimizi, enerjimizi, bollu ve bereketimizi kısıtlamış hatta belkide imkanları ters tepmiş oluruz. Bilinçaltının önemi ise burda ortaya çıkıyor. Biz bazen istediğimiz şeyi içten içe aslında istemiyoruz, içimizde korkular, endişeler ya da bazı olumsuzluklar olabiliyor.

 Hayal kurarken   düşüncelerimizi  ve  duygularımızı  işin içine katarsak yayılan manyetik kuvvet  en kuvvetli halini bulur  ve isteklerimizin gerçekleşmesi ise o kadar kolaylaşır. Örneğin dua ederken veya meditasyon yaparken ortamın temiz, sessiz ve sakin olması önemlidir. Etrafta dikkat dağıtan şeylerin olmaması gerekir.

 Peki neden ? 

Çünkü sadece dilimizle söylemek veya düşünmek tam olarak yeterli değildir. Hislerimizi ve hayal gücümüzü de işin içine katmamız gerekir. Eğer bir araba almak istiyorsak kendimizi o arabanın içinde hayal edip hissedebilmeliyiz. Elle tutulacak kadar ayrıntılarına girip tefekkür etmeliyiz. Bu şekilde en yüksek frekansa çıkmış ve potansiyelimizi kullanmış oluruz. Eğer dilimizle söylediğimiz şeyler farklı gözümüzün önüne gelen görüntü ve hislerimiz daha farklıysa; aslında dilimizin söylediğinin tam tersinde frekans yayıyoruz demektir.

Kalp gözünün açık olaması,  kalp gözüyle görmek  deyimlerinde neden özellikle kalp üzerinde durulduğunu, Spiritüel kişilerin neden inanç üzerinde çok fazla durduklarını böylece biraz olsun anlamış oluyoruz.

Kalp Çakrası Durumları

      +   Kalp çakranın az çalışması  durumunda; Kişi sevgi sıkıntısı çeker. Karşılığında birşeylerin olmaması durumunda sevmekte zorluklar yaşayabilir. Birden bire hüzünlenebilir.

     +   Kalp çakranın çok çalışması  durumunda ise; herşeye karşı fazlasıyla merhamet ve sevgi besler. Hiçbirşeye en ufak bir zarar vermek istemez. Et yiyeceğine vejeteryanlığı tercih edebilir. Hatta bitkileri zarar vereceğini düşünerek dalından elmayı koparıp yiyememe gibi durumların olması olasıdır. Bezen bunların iyi olduğu düşünülse bile aşırıya kaçmamak ve dengeli olmakta önemlidir.

     +   Kalp çakramızın dengesizliğinde ;  duygusal dengesizliklerle de uğraşmak durumunda kalırız. Kontrolsüz duygular, ani hüzünlenmeler, sevgi problemleri, hislerin körelmesi kalp çakrasıyla ilgili dengesizlikler olabilir. Timus bezindeki düzensizlikler de kalp çakrasının alanına girer.

     +   Kalp çakramız dengeli çalıştığında;  kişi dengeli bir duygusal yaşama sahiptir. Bu çakrası aktif olan kişiler; sevmeyi bilen, inançları kuvvetli, hem kendine hem insanlara faydalı olmaya çalışan kişilerdir.

Kalp Çakrası Neden Tıkanır ?

Kalp çakrası da diğer çakralarımız gibi doğuştan açık ve dengeli olarak aktif haldedir. Zamanla sevgi, şefkat, merhamet, hissetmek ve niyetler konusundaki yaptığımız yanlışlar, doğru bildiğimiz hatalar bu çakramızın dengesizleşmesine yola açmış olabilir. Mesela yaşanılan bir ilişkinin sonlanması, yanlış kurulan ilişkisel bağlar, bağımlılık haline gelmiş sevgilerin bu çakramıza etkisi olabilir.

Kalp Çakrası Nasıl Açılır ?

Çakraların açılması için çok çeşitli yöntemler vardır. Daha sonra ayrıntılı olarak blogta bu konuda yazı yazacağım için şimdilik sadece bir kaç yöntemden bahsetmek istiyorum.

Tüm çakralarımız gibi kalp çakramızda doğuştan denge halindeydi. Zamanla sevgi, şefkat, merhamet, hissetmek ve niyetler konusundaki yaptığımız yanlışlar, doğru bildiğimiz hatalar bu çakramızın dengesizleşmesine yola açmış olabilir. Reiki çalışmalarıyla ve uyumlama ile açılabileceği gibi reiki bilmeyenler için bir kaç yöntem sıralayacağım : :

 #   Ses Terapisi : Seslerin yaydığı frekanslar farkında olmasak bile vücudumuzu etkilerler. dördüncü çakranın mantrası Yaam’dır. Bu sesi yüksek sesle ve uzatarak, titreşimleri kalp çakranızda hissedecek şekilde tekrar edebilirsiniz.

 #  Renk terapisi : Meditasyon sırasında kalp çakrasını yeşil tonlarda düşünmek faydalı olabilir. Siyah tıkanıklıkların uzaklaşarak yeşil bir ışığın açığa çıktığı ve bizi sardığı canlandırılabilir.

 #  Eterik Yağ Terapisi : Dördüncü çakra üzerine az miktarda eterik yağlar sürülerek uygulama yapılabilir.

 #  Şifa Taşı Terapisi : Yeşim, zümrüt gibi yeşil renge karşılık gelen taşları üzerimizde bulundurmak bu taşların yaydığı enerjilerden dördüncü çakramızın faydalanması için etkili olabilir.

Not : Kök çakra hakkındaki yazıma burdan ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin alışveriş kısmı bakım aşamasındadır. En kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte Blogumuza göz atabilirsiniz. İletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz. Kapat