reiki nedir

Reiki Nedir ? Nasıl Yapılır ? Hastalıkların tedavisi mümkün müdür? Yorum bırak

 

Reiki hakkında çok defa sorulan sorular var. bu zamana kadar yoğunluktan dolayı bir türlü bu sorulara cevap verecek nitelikte bir yazı yazmak istesemde kısmet bugüneymiş diyerek Bu konudaki sorulara kısaca yanıt vermek istiyorum.

Reiki Nedir?

Reiki evrensel yaşam enerjisi demektir. rei evrensel, ki; chi diyede prana diyede geçer yaşam enerjisi anlamına gelir. büyük bir kaynaktan akan enerji kaynağıdır ve bunlar frekans frekanstır. Mesela biraz sonra Usui reikiden bahsedeceğim sonra size kundalini reikiden bahsedeceğim, aynı kaynaktan gelen farklı frekanslardır sanki farklı renklermiş gibi düşünmek gerekiyor. Evrende her şey enerjiden ibarettir ki Kuantum fiziği mekaniği bize bunu ispat etmiştir.  Eskiden enerji varmıdır diye tartışılırken bilim dünyası şimdi acaba madde varmı diye tartışmaya başlamıştır.  Dolayısıyla her şey saf enerjidir, düşünceler enerjidir, madde enerjidir. Şifa enerjisi de büyük bir enerji kaynağıdır.

Usui Reiki

Usui reiki  1900lü yılların başında çıkmıştı, Usui sensei adlı bir kişi tarafından ortaya çıkmıştır ama bunun çok daha öncesi vardır. aslında reiki sistemi usuinin bulmuş olduğu reiki sistemi  Hazreti İsa’ya  dayandığı söylenir. yani İsa aleyhisselamın şifa sistemidir zaten kendisi her isteyen öğrencilerine ders verirken öğrencileri isa aleyhisselamın körleri görme, ölüleri diriltme şifalandırma yeteneğinin var olduğuna inanıp inanmadığı üzerine soru sorulmuş Usui sensei de Kuram adlı bir dağa çıkarak bununla ilgili bilgiyi ve ilimi Allah’tan talep etmiştir dua ederek ve oruç tutarak ve uzun süreli diyetler uygulayarak. Dolayısıyla bu ilim kendisine verilmiştir yani usui ile gelen Usui sensei ile gelen bir şifa değildir aslında Hazreti İsa tarafından gelen bir sistemdir o yüzden de gerçekten de son derece değerli bir sistemdir.

Usui reiki , Bizim bütün çakra sistemimizi aura sistemimizin hepsini muhteşem bir şekilde düzenler. Benim şifacılıkla ilgili bütün açılımların ilk önce usui reiki ile başladı. Benim hayatımın miladıdır o yüzden usui reiki.  Dolayısı ile kanallık da çok önemli, temiz kanal olmak önemli birşey burada da bunu da değerlendirmek gerekiyor.

Reiki Ne Yapar ?

Bu tarz çalışmaların  alternatif tıp olduğu söylenir ben bu düşünceye katılmıyorum çünkü bir şeyin alternatifi değildir. fiziksel bedene giren bir rahatsızlık söz konusu olduğu zaman tıp bunun içindir. Reiki Ne yapar. Bu tıbbın tedavisi esnasında iyileşmesinde çakra’ları açarak kişinin enerji almasını sağlayarak tedavi olmasını sağlar ama tıbbın yapamadığı birşeyide reiki yapar daha henüz bedene girmemiş olan rahatsızlıkları olası birçok sorunu daha en başından önünü keser. Çünkü kişinin çakra sistemi düzenli çalışıyorsa orası çok geniş bir manyetik alana sahip ise  enerji seviyesi üst düzeydeyse zaten bu kişi hasta olmaz olsa da  bütün bunların hepsini ekarte eder.

evet şimdi size reiki’den bahsedeceğim kısaca tabii reiki evrensel yaşam enerjisi demek rei evrensel ki chi yaşam enerjisi anlamına geliyor. Her yerde varolan yaşamımıza katkıda bulunan ve onun vasıtasıyla yaşadığımız enerji anlamına geliyor. Reiki sistemlerinde enerji sistemleri içerisinde pek çok frekanslar var. Yani bir ana kaynak düşünelim. O kaynak içerisinden çıkan farklı farklı renkler olduğu gibi bahsedeceğim usui reiki, bunlardan biri ve temel olarak kabul ettiğimiz ana enerji sistemi usui reiki 1900lü yılların başında Usui Sensei  tarafından bulunmuş olduğu söylenen bir enerji sistemi ama aslında çok daha eskilere dayanıyor. Aslında İsa Aleyhisselam’a verilmiş olan şifa enerjisidir kendisi.

Usui Reikinin Faydaları Nelerdir ?

usui reikinin bize faydaları nelerdir dersek şimdi biz sadece fiziksel bedenden ibaret değiliz, dışarı doğru yaymış olduğunuz bir manyetik alanımız var ki bunun adına biz aura diyoruz bir yumurta formunda gezersiniz kiminin dar yumurtası varken kiminin daha geniş. kimin  manyetik alanı daha güçlü ise aslında o daha çok sağlıklı ve daha çok şanslı olarak değerlendirdiğimiz Pozitif Enerji alanında.

Bütün bu aura sistemini besleyen de adına çakra sistemi dediğimiz 7 ana çakramız var bunlarda  enerjileri dışarıdan içeri alıp her birinde bir hormon bezine iletip bütün bedenimizdeki tüm hücrelere yayılmasını sağlıyor. Böylelikle bedenimizi  içten ve dıştan olarak sağlıklı olmasını sağlıyor.  Bu yüzden Usui reiki gerçekten bir şifa enerjisidir kaynağı İsa aleyhisselama dayandığı söylenir.  şimdi bu reiki  terapi olarak duygulanabilir yani bir kişi geldiği zaman onun enerjileri dengelenebilir, çakralar dengelenebilir hemde dileyen kişiler inisiye olabilir .

İnisiye Nedir ?

İnisiye el vermektir. Hani biz biliriz ocaklarımızda çıbanı geçiren kişilerden birisi bir başka insana el verir. Aynı bunun gibi bu bir el vermedir yani enerji aktarım sistemidir inisiyasyon.  Üç aşamadan oluşur:

Birinci aşamada inisiye olan kişiye semboller öğretilmeden sadece enerjiyle tanıştırılır kişinin el ayasından  50 mili watt kadar bir şifa enerjisi çıkış yapar, kişinin ilkönce, enerjiyle tanışma önemidir bu.

Dileyen kişi ikinci aşamaya geldiğinde üç ana sembolle tanışır bunlar bir güç sembolüdür, korunma sembolüdür bir diğeri bilinçaltını programlama semboldür ve temizlenme sembolüdür bir diğer sembol ise geçmişe geleceğe gidebilme geçmiş olayları arındırabilir gelecekte olmasını istediğimiz olayların daha güzel olmasını sağlayabilme veya uzakta olan bir sevdiğimizi tanıdığımızı enerji kişiye enerji aktarabilmemizi sağlayacak semboldür. uzay zaman, mekan ile ilgili  bir özel semboldür. Bunları öğrenir kişi ve bunları uygulayarak ellerinden çıkan, el ayasından çıkan enerji 500 miliwata çıkar. Yani on misline çıkar.  ikinci aşamaya gelen kişinin uzunca bir çalışmaya ihtiyacı vardır. bir temizlik çalışmasına buda yaklaşık 3 ayı bulur minimum.

Bu çalışması bittikten sonraki bu mecburdur bunu yapmaya, ruhsal alan dediğimiz bir alana yani üçüncü aşamaya geçiş yapılacaktır. üçüncü aşamada. bir sembol daha öğrenilir  bütün sembolleri kapsayan çok büyük bir güce ve kudrete sahip olan bir semboldür bunu uygulamaya başlayan kişininde el ayalarında 1500 megavata kadar bir şifa dersi çıkış yapar. Ardından dileyen kişi master olabilir yani inisiye edecek olan kişi olabilir, bununla ilgili çalışmaları yapabilir, tamamen sağlıklı, tamamen faydalı olan çok özel bir enerji sistemidir usui sensei.  Usui bize ulaştırmış oldu aslında. isa a. selamdan gelen usui reiki sestemi.

Kundalini Reiki Nedir ?

Reiki sistemlerinden biride kundalini reikidir . Kundalini Reiki  Danimarkalı bir meditasyon üstadı tarafından bizlere ulaşmış ki;  iyi, çok güzel ve çok değerli bir enerji kanalıdır. Yerden gelen enerjilerle adına hara dediğimiz omurgamızın en altına, bulunan spiral enerji alanından  uyarılmayla yukarıya doğru yükselmesini sağlayan, tüm enerjimizdekii tıkanıklıkları açan meridyenleri açan, bize yaşama gençlik enerjisi veren hayatı kutlayarak yaşamamızı sağlayan çok özel ve çok güzel bir enerji.  alınmasına, insanların inisiye olmasını öneriyorum.

Buda üç aşamadan oluşan bir inisiyasyon. on beşer günlük yada 10’ar günlük aralıklarla verilen bir inisiye şekli.  birkere de alıyorsunuz yani bir aylık süreç içerisine yaklaşık 1 buçuk aylık süreç içerisinde enerjiye tamamen uyumlu oluyorsunuz ve  sonucunda sizde mastır olmuş oluyorsunuz. önemli bir kriter var kundalini reikiyi alırken mutlaka öncesinde usui reiki birin alınmış olması gerekiyor çünkü inşaatın temeli tüm enerji sistemlerinde temel usui reiki 1 dir. onun üzerine siz dilersiniz diğer enerji sistemlerini  açığa çıkartabilir üzerine inşa edebilirsiniz.

Kısaca Reiki Hakkında

Reiki tekniğini öğrenmekle uygulamak için herhangi bir ön bilgiye  yada özel yeteneklere sahip olmanız gerekmiyor.  Ayrıca kişinin zekasına ve eğitimine de bağlı değildir. fiziksel veya psikolojik rahatsızlıkları, hamilelik  reiki öğrenmek ve  uygulamak için engel değildir. herkes tarafından çocuklar dahil, öğrenilmesi çok kolay bir yöntemdir. her türlü kolaylığına rağmen reiki tekniği kimseye zorla öğretilemez. Alacak olan kişi mutlaka onu istemeli, bunun geçireceği olumlu değişime de  hazır olmalıdır.  gerekli olan tek şey kendisi de uyumlama ve eğitim almış  bir reiki öğretmeninin  uyumlamasıdır.

Uyumlandıktan sonra,  uygulama esasları bir kere öğrenildikten sonra bu tekniği  ömür boyu kullanabilirsiniz. reikiyi  diğer elle şifa verme yöntemlerinden ayıran  en önemli özeliği de  konumlanmadır. uyumlanmadan yapılan her çalışma sadece kişinin kendi biyo enerjisini kullanmasıdır.  bu çalışmalar yapılabilir. lakin bunlar reiki uygulaması değildir.Her iyi ki eğitimin değil farklı bir uygulama yöntemi olabilir. Bu onun kendi öz enerjisi, kişilik ve bilgileriyle ortaya çıkarttığı bir çalışma tarzıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin alışveriş kısmı bakım aşamasındadır. En kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte Blogumuza göz atabilirsiniz. İletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz. Kapat