Sık Sorulan Sorular

Reikiyi Kendi Kendime Öğrenebilir miyim ?

Reikiyi kendi kendinize veya kitaptan öğrenemezsiniz. Reiki uygulayabilmek için bir reiki masterın sizi o enerjiye uyumlaması gerekir. Ancak uyumlama yapıldıktan sonra gerekli teknik ve çalışmaları dökümanlardan öğrenebilirsiniz. Uyumlama ( inisiye ) halk arasında el verme olarak bilinir ve bir kişinin inisiye yapması için o enerjinin masterı olması gerekir.

Herkes reiki öğrenebilir mi ?

İsteyen herkes reiki öğrenip uygulayıcısı olabilir. Bunun için özel birtakım yetenek veya şartların olması gerekmez. O yetenek yaratanın size daha doğmadan önce verdiği bir güzelliktir. Eğitim durumunuz, inançlarınız, zeka düzeyiniz hatta reikiye inanıp inanmamanız bile önemli değildir. Herkes reiki öğrenebilir.

Reikinin din veya inançla ilgisi var mı?

Reiki bir şifa tekniğidir. Herhangi bir din veya inançla ilgisi yoktur. Reikiyi her inançtan kişi kullanabilir. Dünya üzerinde çeşitli dinlere mensup reiki masterlar vardır. Yaşam enerjinizi yükseltmek ve daha kaliteli bir hayat sunmak için kullanılan bir tekniktir. Reiki öğretiminin içinde çeşitli dini ifadeler kullananlar varsa bu kendi kişisel inançlarıyle ilgili ve kişinin kendi tercihidir.

Reikiyi öğrenmem ne kadar sürer ?

Reikiye uyumlanan bir kişi artık reikiyi kullanabiliyor demektir. Uyumlama işlemi yaklaşık 45 dk sürmektedir. Bu süre sonunda artık reiki ellerinizden akıyor olacaktır. Enerjinin vücudunuzdaki akışını düzende tutmak ve uygulamalardan daha çok verim alabilmek için çeşitli tekniklerle çalışılması daha uygun olur. Bu da kişiye bağlıdır. Usui Reiki 1 uyumlamasını alan kişi için enerjiye alışması için 21 günlük standart bir süre tanınır. Bu 21 gün içerisinde kişi sadece kendi üzerinde enerjiyi kullanıp alıştıktan sonra artık başkalarına reiki şifa çalışmaları yapabilir.

Uyumlandıktan sonra reikiyi kullanabildiğimi nasıl anlarım ?

Uyumlamadan sonra ellerinizi bedeninize koyduğunuzda karıncalanma, ısınma, soğuma, rüzgar hissi, iğnelenme şeklinde hisler hissedeceksiniz. Çoğu zaman sıcaklık ve iğnelenme hissedilir. Reiki uygulamaya niyet ettiğinizde normal dışı ısınma, iğnelenme vs. ile zaten bunu anlayacaksınız.

Reiki kullanmak için ne yapmam gerekir ?

Reikiye bir kez uyumlandıktan sonra artık her niyet ettiğinizde reiki ellerinizden akmaya başlayacaktır. Sadece niyet etmeniz yeterlidir.

Reikiyi kullanmazsam unuturmuyum ?

Bir kez uyumlandıktan sonra artık ömür boyu ne zaman niyet ederseniz reiki ellerinizden akmaya başlayacaktır. Ne kadar uzun süre ara verdiğiniz ve kullanmadığınız önemli değildir. Daha çok kullanmak enerji kanallarınızdaki reiki akışını ve hissiyatınızı daha çok arttıracaktır. Fakat çok uzun süreler kullanmasanız bile asla reiki sizden kaybolmaz.

Reiki Masterımı değiştirmem mümkün mü ?

Reikide herhangi bir masterla devam etme zorunluluğu yoktur. İstediğiniz zaman farklı masterlarla çalışabilirsiniz.

Reikiye uzaktan uyumlanabilir miyim?

Reiki zaman ve mekan üstü çalışır. İlahi enerji mekanla sınırlandırılamaz. Örneğin Usui Reiki sisteminin kurucusu olarak tanınan Mikao Usui’nin hayatını incelediyseniz fiziksel bir temas olmadan reikiye uyumlandığını görürsünüz. Usui reikinin 2. aşamasına gelen herkes uzaktaki bir kişiye reiki gönderebilir. 3.Seviyede ise uzaktan uyumlamalar mümkündür fakat bu aşamadaki masterlara yakından uyumlama yapması önerilir. Grandmasterlık seviyesinde uzaktan uyumlamalar daha kolay yapılabilir. Bugün dünyadaki birçok ünlü reiki master uyumlamaları uzaktan yapmaktadır. Enerjinin doğasına uygun olan da budur.

Çoğu zaman uzaktandan uyumlamalar daha rahat olmaktadır. Çünkü uyumlama yapılan kişinin kendini rahat hissetmesi önemlidir. Uyumlamanın, kişinin kendisine uygun bir mekanda ve saatte yapıldığında daha kolay gerçekleştiğini görüyoruz.

Uyumlamanın kültürümüzdeki yeri nedir?

Uyumlama veya inisiye, anadoluda eskiden beri el verme işlemi olarak tarif edilebilir. El vermenin reikideki karşılığı uyumlamadır denilebilir.

Reikiye başladıktan sonra neler hissederim ?

Reiki bir arınma ve temizlenme sürecini beraberinde getirir. Bu süreçte geçmişten beri biriktirdiğimiz olumsuz duygu birikimlerini bırakırız. Bu birikimleri serbest bıraktıkça şifalandığınızı görürsünüz. Reiki uygulayan kişi kendini yenilenmiş, dengelenmiş bir ruh halinde ve olumlu hisseder.

Reikinin yan etkileri var mıdır ?

Reikinin şu ana kadar bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Eğitim süreci nasıl oluyor ?

Reiki eğitimi 2 kısımda olur. ilk bölüm reiki hakkında bilgilendirmenin yapıldığı kısımdır. İkincisi ise uyumlamadır. Uzaktan veya yakından yapılan uyumlamalar arasında hiçbir fark yoktur. Sadece uzaktan eğitimde ilk bölüm yani bilgilendirme kısmı eğitim kitapçıklarının size ulaştırılıp incelenmesiyle, yakından eğitimde ise bu kitapçığın nasıl kullanılacağının anlatılmasıyla olur. Uzak veya yakından aldığınız eğitimlerde masterınız size tam olarak destek olur. Tüm sorularınız için ayrıntılı destek alabilirsiniz.

Hayvanlara reiki uygulanır mı ?

Tüm canlılara reiki uygulanabilir. Hayvanlar özellikle reikiden çok hoşlanırlar. Evde beslediğiniz kuş, kedi, köpek gibi evcil hayvanlarınızda bunu rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz. Hayvanların genel olarak enerji kanalları daha açık ve hassas olduklarından çok daha fazla hissederler.

Bitkilere reiki verebilir miyim ?

Tabii ki ! Evde veya dışardaki bitkilere, ağaçlara reiki verebilirsiniz. Hatta suya reiki verdikten sonra bitkileri sularsanız çok faydasını göreceksiniz. Ayrıca bitki toprağına da örneğin saksıyı elleriniz arasında alarak reiki verebilirsiniz. Özellikle hasta veya solgun bitkilerdeki düzenli reiki uyguladığınızda farkı farkedeceksiniz.

Sitemizin alışveriş kısmı bakım aşamasındadır. En kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte Blogumuza göz atabilirsiniz. İletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz. Kapat