tepe çakra

Tepe Çakrası Hakkında En Kapsamlı Bilgiler–Neden Tıkanır?|Nasıl Açılır? Yorum bırak

Tepe Çakrası Kartı
tepe çakrası

Çakra      : Tepe Çakra
Rengi      : Beyaz
Element : Tüm Elementlerin Birleşimi
Mantra   : OOOOM
Nota        : Si
Eterik Yağlar : Sandal Ağacı
Şifalı Taş         : Kristal kuvars


Tepe Çakrası Hakkında Genel Bilgiler

Tepe çakrası başımızın üzerinde bıngıldak diye tabir edilen bölgede bulunur. Tepe çakramız ilahi enerjiyi aldığımız, ilahi olanla bağlantı kurduğumuz çakramızdır. Bu sebeple bu çakramızda kapanma diye birşey söz konusu değildir. Gerçek anlamda açık olması saf farkındalığa varmak demektir. Bilgelik ve aydınlanma merkezidir.

Yedinci çakranın yeterince açık olma durumunda fiziksel, zihinsel sınırlara ulaşılır. Bireysellikten kurtulup, çoğun aslında yine bir olduğunu anlamak ve bunun sırrına varmak bu çakranın dengesiyle alakalı bir durumdur. ve her zaman çalışmayla olmaz. Bazı seviyelere gelmek biraz yetenek gerektirebilir.

Bunlar ulaşılamayacak şeyler gibi görünse de sadece guruların ulaştığı noktalar değildir. Düzenli reiki çalışmaları, sakinlik, meditasyon, dua ile bu aşamalara ulaşılabilir.

Tepe Çakrası Durumları

      +   Tepe çakranın az çalışması  durumunda; Kişi sevinemez. Sevinçten ve neşeden uzaktırlar. Bu durumları davranışlarına bile yansıyabilir. Sürekli mutsuz ve sıkıntı olması halide kanser gibi hastalıklara neden olabilir veya kanser hastalarında bu çakranın az çalıştığı söylenir.

     +   Tepe çakranın çok çalışması  durumunda ise; Kişi migren ağrısı çeker. Çok hassastırlar ve hisleri kuvvetlidir. Hislerine güvenen ve doğru çıktığını deneyimleyen kişilerin tepe çakrası genelde geniştir. Fakat algılarının kuvvetli olmasından dolayı olumlu şeyler gibi olumsuz olanları da hissettiklerinden zaman zaman bunları görmek istemezler. Bilinç altları olumsuzlukları görmemek için çabaladıkça bu sefer de migren ağrısıyla baş etmek durumunda olurlar. Depresyon ve sıkıntı halleri, aşırı şefkat durumları görülebilir.

     +   Tepe çakramızın dengesizliğinde ;  duygusal dengesizliklerle de uğraşmak durumunda kalırız. Güvensizlik, ulaşamama, sıkıntı, depresyon hali görülür. Aşırı hassas olabilirler. Hassas olduklarından aslında hissettikleri şeyleri bilinçli bir şekilde farketmeyi reddettiklerinden migren ağrısı çekebilirler.

     +   Tepe çakramız dengeli çalıştığında;  kişi dengeli bir duygusal yaşama sahiptir. Bu çakrası aktif olan kişiler; ilahi olanla sürekli bağlantı halindedirler. O’nda olduklarını bilirler ve O’na göre davranırlar ve bu içlerinden gelir. İlham da denilebilecek bir şekilde içindeki saflığa ulaşırlar. Bilinçlerinin yanı sıra bilinç altlarını da kullanırlar ve kendilerini iyi tanırlar.

Tepe Çakrası Neden Tıkanır ?

Tepe çakrası da diğer çakralarımız gibi doğuştan açık ve dengeli olarak aktif haldedir. Tepe çakrası sürekli dünyayla uğraşmaktan dolayı tıkanır. İnandığı değerler uğruna çaba sarfetmez ve bunların gerekliliklerini yapmazsa kişinin bu çakrası zamanla tıkanır. Paslı bir vida gibi tıkandıktan sonra açılması daha zordur. Hangi güzel inanca inanırsak inanalım, onun gereklerini yerine getirmek durumundayız. Bu bizim çakra sağlığımız için gereklidir.

Tepe Çakrası Nasıl Açılır ?

Çakraların açılması için çok çeşitli yöntemler vardır. Daha sonra ayrıntılı olarak blogta bu konuda yazı yazacağım için şimdilik sadece bir kaç yöntemden bahsetmek istiyorum.

Tüm çakralarımız gibi tepe çakramızda doğuştan denge halindeydi. İfade edemediğimiz çeşitli durumların birikmesi bu çakramızın dengesizleşmesine yola açmış olabilir. Reiki çalışmalarıyla ve uyumlama ile açılabileceği gibi reiki bilmeyenler için bir kaç yöntem sıralayacağım :

 #   Ses Terapisi : Seslerin yaydığı frekanslar farkında olmasak bile vücudumuzu etkilerler. yedinci çakranın mantrası OOOOM’dır. Bu sesi yüksek sesle ve uzatarak, titreşimleri tepe çakranızda hissedecek şekilde tekrar edebilirsiniz.

 #  Renk terapisi : Meditasyon sırasında tepe çakrasını beyaz tonlarda düşünmek faydalı olabilir. Siyah tıkanıklıkların uzaklaşarak beyaz parlak bir ışığın açığa çıktığı ve bizi sardığı canlandırılabilir.

 #  Eterik Yağ Terapisi : Yedinci çakra üzerine az miktarda sandal ağacı yağı sürülerek uygulama yapılabilir.

 #  Şifa Taşı Terapisi : Kuvartz gibi renksiz veya saf, berrak, şeffaf taşların yaydığı frekansı nedeniyle üzerimizde bulundurmak bu taşların yaydığı enerjilerden yedinci çakramızın faydalanması için etkili olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin alışveriş kısmı bakım aşamasındadır. En kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte Blogumuza göz atabilirsiniz. İletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz. Kapat