uyumlama hazırlık süreci

Uyumlama Hazırlık Süreci Yorum bırak

Uyumlama Hazırlık Süreci

Bu yazımda genel olarak uzaktan yapılan inisiyelerde, uyumlama hazırlık sürecinin nasıl yapıldığı hakkında aşağıdaki başlıklar kapsamında bilgiler vericeğim.

 Bu Yazıda Neler Var 

Uzaktan uyumlamalar beraber belirlenecek gün ve zamanda birebir olarak yapılır. İstenildiği taktirde ve bazı özel durumlarda chi ball yöntemiyle de yapılabilir.

Reiki Uyumlamasına Nasıl Hazırlanılır ?
Uzaktan Uyumlama Hazırlık Listesi

 +  En iyi uyumlama için belirlenen zamandan 3 gün önce bedeni ve zihni hazırlamak gerekir. Günlük beslenmenizden hayvansal ürünleri özellikle de balık, tavuk ve et ürünleri çıkarmaya çalışın. Ayrıca kafein içeren ve uyarıcı etkisi olan kahve ve çikolata ürünlerini de fazla tüketmemeye çalışın . “Üç gün tavsiye olarak verilmiştir. Uyumlama hazırlık süreci olarak ideal olmakla birlikte şart değildir. Eğer yapamıyorsanız uyumlama alacağınız gün için yapmaya çalışabilirsiniz.”

 +  Alkol ve sigaradan uzak durun. Eğer mümkünse ideal uyumlama hazırlık süreci olan bu üç gün içerisinde bunları kullanmayın.

 +  Su ve meyve sularını içecek olarak tüketebilirsiniz. Ve bolca temiz ve kaliteli su içmenizi tavsiye ederim. Su vücudunuzda biriken toksinlerden arınmanız için bu sürec boyunca yardımcı olacaktır. Kaliteli su yalnızca ph ı güzel su demek değildir. Canlılığı yüksek su kullanın. Bulabilirseniz toprak kap veya cam kaplar kullanın. Pınar veya doğal ortamında temiz su bulma imkanınız varsa bu suyu bir şekilde depolayıp evde kullanmayı düşünebilirsiniz.

 +  Bu üç günlük süreçte mümkünse oruç tutabilirsiniz veya organik beslenmeye özen gösterin.

 +  Elektronik aletlerden ve manyetik alanlardan mümkün olduğunca uzak durmaya gayret edin. Evet onlar artık heryerdeler fakat bilgisayar ve telefonu kendimizden bu sürede uzak tutmaya çalışabiliriz.

 +  Sakinleşin ve doğayı hissedin. Duygusal sağlığınızı topraklamanın en iyi yollarından bir tanesi doğayı hissetmektir. Sakin bir bahçeye veya parka gidin. Toprakla ve yeşille haşır neşir olun.Mesela çimenlerin veya toprağın üstüne basabilirsiniz. Ve derin ve yavaşca nefes alın. Zihninizi dinginleştirin ve rahatlayın.

 +  Öfke,nefret, endişe gibi duygusal sorunlardan uzak durun. Bu durumlar reiki uyumlamasından istenilen verimi almanız karşısında direnç oluşturabilir. Reiki uyumlamasına açık bir zihin ve duygusal rahatlıkla girmelisiniz. Mümkün olduğunca rahatlamaya çalışın.

Uzaktan Uyumlama Esnasında Yapılacaklar

 #  Uyumlama alacağınız gün mutlaka  topraklanma yapın . Toprağa basabilirsiniz yadaa evdeyseniz Ilık bir duş almanızı öneririm. Vücudumuzda enerjinin biriktiği yerleri suyla kolaylıkla topraklayabilirsiniz. Duş alma imkanınız yoksa ellerinizi bileklerinize kadar, ayaklarınız ve yüzünüzü suyla yıkayabilirsiniz.

 #  Uyumlama alacağınız ortamın sakin olması önemlidir. Sakin, gürültüsüz ve manyetik alandan uzak bir ortam seçin. Yakınınızda mümkünse telefon olmasın. Eğer meditasyon sırasında uyuyakalmaktan endişe ederseniz alarm kurabilirsiniz.

 #   Odayı havalandırın Odada farkında olmasakta bir takım enerji birikimleri vardır. Hava yani suyun buharlaşmış hali olarak düşünebilirsiniz, odaya girdiğinde oradaki enerjileri de topraklandırıp temizleyecektir.

 #  Uyumlama esnasında iki şekilde durmanız mümkün. Bu duruşlar enerji akışının dirençle karşılaşmaması için öneriliyor. Önemli olan sizin rahat hissetmeniz olduğu için aşağıdaki pozisyonların hangisinde rahat olursanız o şekilde durun. Benim önerim uzanmanız yönünde olacaktır ama oturarak daha rahatsanız siz oturmayı tercih edin. ve uyumlama boyunca hareket etmemeye çalışın.

Uzaktan Uyumlama Pozisyonları

  GASHOO POZİSYONU   UZANARAK UYUMLAMA
uyumlama öncesi uyumlama hazırlık süreci

 

 #  Uyumlamadan 5 dk önce uzanın veya gassho pozisyonuna geçin ( Avuç içlerinin birbirine temas ettiği oturma pozisyonu )

 #   Niyet etmeniz çok önemlidir.  İçinizden yapabileceğiniz gibi dilinizle de tekrar etmek iyidir. Uzandıktan sonra sakinleşin, bir kaç derin nefes alın. ve rahatladıktan sonra niyetinizi söyleyin. İçinizden geldiği gibi niyet etmekte serbestsiniz. Kendi inandığınız ve rahat ettiğiniz cümleler kullanın. Belirli bir kalıbı kullanmanız kesinlikle şart değildir. Örnek olarak ; “………. uyumlamasını Emre Esen aracılığıyla almaya niyet ediyorum.” şeklinde niyetinizi belirtebilirsiniz.

 #  Uyumlama sırasında gözleriniz kapalı dursun. Enerji en çok el ve gözlerden dışarıya çıkar. Nazarda bu enerjinin gözden çıkmasıyla alakalıdır. Gözlerimizden enerjinin sızmaması için gözlerimizi kapatmalıyız.

 #  Meditatif duruma geçin. Enerji en iyi uyku ile uyanıklık durumu arasında hissedilir. İyice gevşemiş ve zihninizin dingin olması önemlidir. Nefesinize odaklanabilirsiniz. Mavi-mor renkli bir balon düşünüp içine girdiğinizi ve güvende olduğunuzu imgeleyebilirsiniz. Aklınıza bu sırada birtakım günlük düşüncelerin gelmesi normaldir fakat üzerinde durmayın. Üçüncü bir kişiymiş gibi o düşüncelerin gelip geçmesine izin verin ve müdahale etmeyin. Siz sakin ve rahat olun.

 #  Genel olarak çoğunluk enerji akışının başladığını ve bittiğini hisseder. Ortalama olarak bir uyumlama 30 dk sürmektedir. Enerji akışının bittiğini hissettiğinizde hemen kalkmayın. Birkaç dakika daha gözleriniz kapalı ve huzurlu bir şekilde uyumlamanın tadını çıkarın.

 #  Ardından yavaşca gözlerinizi açın. Ellerinizi ve ayaklarınızı yavaşça hareket ettirin ve artık yeni bir enerjiyle buluştuğunuz için Merhaba deyin. Yaratana ve kendinize teşekkür edin. ” Bugün kendim için vakit ayırdığım ve benim hayrıma olacak bu uyumlamayı aldığım için kendime teşekkür ederim ” diyebilirsiniz.

NOT : Her uyumlamadan sonra bolca su içip tekrar topraklanma yapmayı unutmayınız. Dilerseniz duş alabilir veya el,ayak ve yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Uyumlama Esnasındaki Hisler

 #  Uyumlama esnasında hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz fakat böyle olduysa endişe etmeyin. Bazen enerjileri hissedemeyebiliriz. Bu çok sık olmamakla birlikte bir problem değildir. İleride enerjiyi kullandıkça mutlaka hissedeceksiniz.

 #  Sıcaklık veya soğukluk hissedebilirsiniz.

 #  Ellerinizde, ayaklarınızda veya başınızda karıncalanmalar, hafif uyuşma hissiyatları olabilir.

 #  Bedeninizde bloke olan yerlerde enerji o bölgeyi açmak için çalışacağından bu bölgelerde yoğun bir şekilde enerjiyi hissedebilirsiniz. Bir süre o noktada yoğunluk hissedersiniz ama uyumlama sonuna doğru açılacaktır.

 #  Çeşitli renkler görebilirsiniz. Mavi ve mor en sık görülen renklerdir. Bunlardan anlam çıkarmaya çalışmayın. Sadece renk hareketlerinizi izleyin ve anın keyfini çıkarın.

 # Neşe, mutluluk hissedebilirsiniz.

 #  Havada duruyormuş ve vücudunuz olduğunuz yere temas etmiyor gibi hissedebilirsiniz.

NOT : Herkesin uyumlamalarda farklı hissiyatları olabilir. Belli şifa çalışmalarında veya uyumlamalarda illa şu duyumları duymalısınız diye birşey yoktur. Hisler kişilere özgüdür. Reiki enerjisi akıllı bir enerjidir ve mutlaka ne yapacağını bilir. Uyumlamanız kesin olarak tamamlanır ve yaşadığınız hissiyatlar yalnızca size özgüdür.

Uyumlama Sonrası

Artık tamamen uyumlandınız. Uyumlamadan sonra kendinizi neşeli,mutlu,rahat ve huzurlu hissedebilirsiniz. Ben genellikle çok dingin ve mutlu hissediyorum kendimi. Uyumlamanızın keyfini çıkartın ve akışına bırakın.

Uzaktan uyumlama hazırlık sürecinde yapılacaklar, şifa çalışmaları sırasında yapılacakların aynısıdır. Şifa çalışmalarına katılıyorsanız aynı şekilde şifaya hazırlık süreci ; niyet + gassho veya uzanmak + 30 dk meditasyon şeklinde yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin alışveriş kısmı bakım aşamasındadır. En kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte Blogumuza göz atabilirsiniz. İletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz. Kapat